Stary Folwark Tworzyjanki – Agnieszka i Maciek

Wesele Agnieszki i Maćka w Folwarku Tworzyjanki

Stary Folwark Tworzyjanki to wyjątkowa lokalizacja na mapie województwa łódzkiego. Ostatnio folwarki przeżywają w naszym kraju prawdziwy renesans. Niedawno wrzucaliśmy zdjęcia z Folwarku Ruchenka, a teraz dla odmiany zapraszamy Was w okolice Łodzi.  

stary folwark łódź

To miejsce dla każdego ,kto odnajduje się w przestrzeniach „z duszą”. Przechadzając się korytarzami czujesz zapach starego drewna i słyszysz jak skrzypi parkiet. Wieczorem oddalając się od danceflooru, na mały spacer słuchać głośne cykanie świerszczy.  Cały kompleks to malowniczy i olbrzymi teren otoczony lasami, rozległymi polami i pełnymi kwiatów łąkami.

Otoczenie Folwarku Tworzyjanki

Zbliżając się do Tworzyjanek można odnieść wrażenie, że przenieśliśmy się poza centralną Polskę, bo otoczenie Folwarku jest pełne małych, porośniętych łąkami wzgórz. Stary Folwark w Tworzyjankach to rezydencja łódzkich fabrykantów i jeśli lubicie XIX – wieczną, elegancką architekturę to miejsce z pewnością przypadnie Wam do gustu. Oprócz tego, warto wspomnieć, że jedzenie jest tutaj naprawdę przepyszne, a właściciele posiadają również bazę noclegową dla Waszych gości. Nic więc dziwnego, że Agnieszka i Maciek zdecydowali się na organizacje wesela w tak eleganckim i pięknym miejscu.

stary folwark tworzyjanki

Na końcu zostawimy Wam też trochę więcej informacji o organizacji wesela w tym miejscu, więc koniecznie dotrwajcie do końca jak chcecie wiedzieć więcej. Tymczasem zobaczcie jak wyglądał ten wyjątkowy dzień Agnieszki i Maćka a gwarantujemy Wam, że Tworzyjanki Stary Folwark  zauroczy Was totalnie.

Folwark Tworzyjanki – Stary Folwark wesele –Przygotowania

Zacznijmy jednak od Agnieszki i Maćka, wszak to oni są tego dnia najważniejsi. Przygotowania to okres, kiedy czas jeszcze płynie leniwie, a wszystko dzieje się w zwolnionym tempie. Agnieszka szykowała się w swoim drewnianym domu, otoczonym kolorowymi łąkami. Warto wspomnieć, że przepiękny bukiet Agnieszki powstał właśnie z astrów, chabrów i innych kwiatów z jej ogrodu. Atmosfera przygotowań była bardzo wyluzowana i to jest to co lubimy najbardziej. Agnieszka ubierała się w sypialni na poddaszu. Światło, które tam wpadało było wyjątkowe. Zobaczcie zresztą sami.

Ślub i Wesele w Starym Folwarku w Tworzyjankach

Ślub Agnieszki i Maćka był pełen niespodzianek. Wyjątkowe kazanie wygłosił ksiądz, który znał Pannę Młodą z dzieciństwa i przytaczał przeróżne anegdoty z jej życia. Byliśmy pod dużym wrażeniem jak ksiądz może indywidualnie podejść do Pary. Wychodząc z kościoła spadło na nich mnóstwo płatków róż i rozległy się gromkie brawa. Można było poczuć się jak w bajce. Ta ceremonia była wyjątkowa.

stary folwark tworzyjanki

Oczekiwanie na młodych w Starym Folwarku Tworzyjanki to prawdziwy chillout. To był upalny lipcowy dzień, a goście zebrali się na przepięknym, zielonym dziedzińcu. Miejsca było bardzo dużo, bo to wszakże aż 3000m2. A wszystko to otoczone piękną, przedwojenną architekturą porośniętą bluszczem. Lokalizacja urzeka też swoją bliskością natury. W końcu sala weselna Tworzyjanki leży na skraju lasu.

Zanim zabawa rozkręciła się na dobre, udało się nam wyciągnąć młodych na mini sesje. Otoczenie Folwarku jest wyjątkową pięknym tłem do wykonania mini- sesji w dniu ślubu. Sam Folwark Tworzyjanki ze swoją osobliwą i wyjątkową architekturą mógłby być tłem do pełnej sesji ślubnej innego dnia.

A później była już tylko szalona zabawa na dancefloorze. Zobaczcie sami. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o organizacji wesela w starym folwarku zapraszamy na sam koniec gdzie mamy dla Was najważniejsze informacje o Tworzyjankach.   

STARY FOLWARK BRZEZINY – TWORZYJANKI SALA WESELNA

Adres: Tworzyjanki 10, 95-060 Brzeziny

Kontakt: tel.: +48 501 164 805
tel./faks +48 46 874 19 77
recepcja@staryfolwark.pl

Baza noclegowa : Tak

Folwark Tworzyjanki chwali się, że może pomieścić nawet 400 osób maksymalnie.

Myślę, że Folwark jest idealnym miejscem do organizacji wesela w stylu rustykalnym lub w stylu vintage. A jeśli chcecie zorganizować ślub tradycyjne to Stary Folwark również przypadnie Wam do gustu. Nie polecamy natomiast tej sali nikomu komu bliski serca jest styl glamour (tu polecamy choćby Czarny Staw) lub industrialny. Na terenie folwarku możecie również zorganizować ślub humanistyczny lub ślub cywilny.

Strona Internetowa Folwarku

Zobaczcie też inne wpisy na blogu:

Spodobały Ci się nasze zdjęcia ślubne ? Napisz do nas już dziś i zapytaj o swój termin !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *