fbpx

Sesja ślubna w Tatrach

Sesja ślubna w Tatrach – Najciekawsze miejsca na plener

Bez wątpienia każdy, kto chodzi po górskich szlakach wie, że można o nich rozmawiać godzinami. My też tak mamy, co wiedzą wszystkie pary, którym pokazujemy zdjęcia z Tatr.

Jeśli jesteście miłośnikami górskich szczytów to sesja ślubna w Tatrach będzie idealnym przypieczętowaniem zdjęć ślubnych z wesela. Jeśli kochacie góry tak samo jak my to zapraszamy Was na podróż tatrzańskimi szlakami.

W Tatrach byliśmy już kilkanaście razy, zarówno na zdjęciach, jak i prywatnie, więc można powiedzieć, że znamy je od podszewki. Dlatego chętnie podzielimy się z Wami naszą listą „Top 13 miejsc na plener ślubny w Tatrach” i powiemy Wam wszystko, co powinniście wiedzieć, jeśli myślicie właśnie o takiej sesji.

 1. Gdzie się zrobić sesję ślubną w Tatrach? 13 najlepszych miejsc na sesję zdjęciową
  1. Rusinowa Polana
  2. Dolina Pięciu Stawów
  3. Dolina Chochołowska
  4. Morskie Oko
  5. Hala Gąsienicowa
  6. Krzyżne
  7. Kasprowy Wierch
  8. Ząb
  9. Łapszanka
  10. Antałówka
  11. Jezioro Szczyrbskie
  12. Dolina Białej Wody
  13. Nosal
 2. Jaką porę dnia wybrać na plener ślubny w Tatrach?
 3. Sesja ślubna w Tatrach cena, czyli ile kosztuje pozwolenie na fotografowanie w TPN
 4. Jak się przygotować do pleneru ślubnego w Tatrach?
 5. Sesja Ślubna w Tatrach – Dla wszystkich, czy tylko dla zapalonych górołazów?
sesja ślubna w Tatrach

Gdzie zrobić sesję ślubną w Tatrach? 13 najlepszych miejsc na sesję zdjęciową

Chcielibyśmy zaproponować Wam 13 najładniejszych miejsc na sesję ślubną w Tatrach. Na naszej liście znajdzie zarówno lokalizacje dostępne praktycznie bezpośrednio z auta, jak i te, do których podejście może zająć kilka godzin. Bo przecież nie trzeba być zapalonym górołazem, żeby zdecydować się na plener w Tatrach. Zapraszamy do przeczytania naszej listy. Mamy nadzieje, że znajdziecie tutaj wymarzone miejscówki na Wasze zdjęcia ślubne w Tatrach.

Plener Ślubny w Tatrach

1. Rusinowa Polana

Rusinowa Polana to miejsce topowe jeśli chodzi o tatrzańskie plenery. Dlaczego? Bo rozpościera się stąd przepiękny widok na najwyższe słowackie szczyty, a jednocześnie trasa zajmuje zaledwie około 45 minut w jedną stronę. To czyni Rusinową Polanę idealną miejscówką na plener ślubny w Tatrach o wschodzie słońca. Auto można zaparkować na parkingu u podnóża wejścia na szlak, jadąc w kierunku Morskiego Oko, jak i zatrzymać się wcześniej po trasie i uniknąć zbędnych opłat i korków.

2. Dolina Pięciu Stawów

Dolina Pięciu Stawów to z kolei miejsce dla tych, co lubią się trochę zmęczyć. Od parkingu (Palenica – początek drogi na Morskie Oko), żeby dotrzeć do Schroniska, trzeba poświęcić około 3 godzin na marsz pod górę. Dla wprawionych w boju Tatromaniaków nie jest to jakaś wybitnie trudna trasa, ale jeśli nie macie dobrej kondycji i nie jesteście miłośnikami takich wycieczek, to zastanówcie się, czy to miejsce na pewno jest dla Was. Zawsze możecie też przyjść na miejsce dzień wcześniej i przespać się w schronisku i wyskoczyć na sesję od samego rana. Poranna aura i mała ilość innych turystów zdecydowanie na plus.

3. Dolina Chochołowska

Tatry dzielą się na Wysokie (jak sama nazwa mówi: wysokie, strzeliste i ostre) i Zachodnie (łagodne, pagórkowate i zielone). Jeśli chcecie zdjęcia na tle Zachodnich, to Dolina Chochołowska jest na to świetnym miejscem. Dojście od parkingu zajmuje ok. 2h, ale możecie je znacznie przyśpieszyć, korzystając z kolejki (koszt 5 zł). Na miejscu znajdziecie piękną, rozległą polane otoczoną zielonymi, łagodnymi górami. Niedaleko też jest drewniana kapliczka oraz schronisko górskie, w których można zjeść i napić się czegoś ciepłego. W maju możecie też natrafić na krokusy, ale uważajcie wtedy na olbrzymią ilość turystów. No chyba, że poszlibyśmy na wschód słońca.

4. Morskie Oko

Miejsce kultowe – destynacja nr 1 wszystkich Polaków. I trzeba przyznać, że pod względem widokowym, Morskie Oko rozwala system. Olbrzymim minusem jest jednak straszna ilość turystów i długa, (2h) mozolna trasa do celu. W naszych zdjęciach dużo stawiamy na naturalność, luz i swobodę. Miejsce samo w sobie jest wyjątkowo urokliwe i fotogeniczne, ale ze względu na powyższe minusy, jak dla nas jedyną słuszną opcją jest pojawienie się z samego rana między 4.00 a 7:00. Poranna aura i cisza powodują, że Morskie Oko staje się wówczas jednym z najładniejszych miejsc na sesję ślubną w Tatrach.

sesja ślubna w tatrzańskim lesie

5. Hala Gąsienicowa

Przepiękna tatrzańska dolina znajdująca się na wysokości około 1500 m.n.p.m. Miejsce, w którym rozpościera się przepiękny widok na polskie Tatry. Jest to olbrzymi teren, na którym można spędzić kilka dobrych godzin na sesji zdjęciowej. W okolicy jest również schronisko, w którym możemy usiąść, coś zjeść i chwile odpocząć. Hala Gąsiennicowa to również bardzo dobra baza wypadowa nad Czarny Staw, czy jeszcze wyżej położony Kasprowy Wierch. Żeby tam się jednak dostać musicie liczyć się z ponad 2-godzinną trasą mocno pod górę. Gwarantujemy Wam, że widoki jakie tam są zdecydowanie zrekompensują trudy wędrówki. Jeśli lubicie piękne, niepowtarzalne widoki i jednocześnie nie straszne Wam spacery to Hala Gąsienicowa będzie idealną odpowiedzą na pytanie gdzie zrobić sesję ślubną w Tatrach.

6. Krzyżne

A przed Wami opcja dla prawdziwych tatrzańskich freaków. Krzyżne to jedna z najwyżej położonych przełęczy dostępna na tatrzańskich szlakach. Bo będąc tam osiągamy ponad 2100 m.n.p.m. To już prawdziwie wysokogórskie warunki. Dlatego też Krzyżne pojawia się u nas jako opcja dla hardcorowców. To ponad 5h wędrówki w jedną stronę jeśli zaczynamy od Zakopanego. Dobrą opcją jest również nocleg w Dolinie Pięciu Stawów. Od Schroniska do przełęczy jest trochę ponad dwie godziny drogi. Mimo to trzeba mieć na uwadze, że jest ostro pod górę. Naszym zdaniem to jednak jeden z najpiękniejszych widoków w całych Tatrach.

7. Kasprowy Wierch

To miejsce chyba zna każdy. W końcu to położone najwyżej miejsce w Tatrach, gdzie dostaniecie się kolejką górską. Dzięki temu na samym szczycie jesteśmy w około pół godziny. Widoki są tutaj zapierające dech w piersiach. Przepiękne widoki z jednej strony na dolinę goryczkową, a z drugiej na monumentalną Świnicę. Ciekawym połączeniem jest wjazd na Kasprowy, a następnie zejście Halą Gąsiennicową. Dla tych, co zbytnio nie lubią długich, górskich wojaży dobrym rozwiązaniem jest wykupienie biletu góra – dół. Pamiętajcie również o tym, że jesteśmy na wysokości prawie 2000 m.n.p.m i panują tutaj wysokogórskie warunki. Przez to może być dużo bardziej wietrznie i zdecydowanie zimniej niż na dole.  

8. Ząb

Polanka w Zębie jest dostępna dla każdego, bo wystarczy podjechać autem. Wyjeżdżamy z Zakopanego i kierując się na Poronin, wzbijamy się w dosyć stromą drogę. Docieramy do miejscowości Ząb, która swoją drogą jest w czołówce najwyżej położonych miejscowości w Polsce. Rozpościera się stamtąd przepiękny widok na Tatry.  Polecamy każdemu, kto nie przepada za długimi spacerami.  

9. Łapszanka

Łapszanka to kolejna miejscówka dla „leniuchów”. Ale skoro nie potrzeba wysiłku, czy to oznacza, że widoki będą dużo gorsze? Bynajmniej. Łapszanka to jedno z naszych ulubionych miejsc na robienie zdjęć ślubnych w Tatrach. Szczególnie kiedy wybieramy się na wschód słońca i wraz z parą młodą nie mieliśmy zbyt dużo czasu na sen poprzedniej nocy. Z Zakopanego jest tam około 30 minut drogi autem. A polanka dostępna jest od razu po wyjściu z samochodu.

10. Antałówka

Antałówka to miejsce, które z pewnością Was zaskoczy. Bo jest to wzgórze praktycznie w samym centrum Zakopanego. Nigdzie nie trzeba jechać, ani iść. Wystarczy nocleg w okolicy i na szczycie Antałówki możemy być w 5-10 minut. Mimo bliskości miasta poczujecie tam piękno natury i przede wszystkim cudowny widok. Okolice Antałówki to prawdopodobnie jedno z ostatnich miejsc w Zakopanem, gdzie można jeszcze uniknąć natłoku turystów. Idealna propozycja na sesję ślubną w Zakopanym bez wychodzenia z miasta.

11. Jezioro Szczyrbskie

Sesja ślubna w słowackich Tatrach? Czemu nie? Co prawda z Zakopanego jest tam półtorej godziny drogi samochodem, ale na miejscu wystarczy opłacić parking (5 euro) i jezioro jest na wyciągnięcie ręki. Strbskie Pleso, bo tak brzmi jego oryginalna, słowacka nazwa otoczone jest górami. Niesamowity klimat powoduje, że to jedno z bardziej popularnych miejsc na sesję ślubną w Tatrach. W sezonie istnieje też opcja wynajmu łódki i wykonania zdjęć bezpośrednio na jeziorze.

12. Dolina Białej Wody

A to kolejna dolina po słowackiej stronie, o której mało kto słyszał, a która jest dużo bliżej, niż wam się wydaje. Jest to szlak równoległy do trasy nad Morskie Oko. Z tym że zamiast jechać do końca drogą prowadzącą na parking przed Morskim Okiem, odbijamy chwile przed w lewo i od razu parkujemy (na pewno znajdziecie) . Parking nazywa się Łysa Polana. Idziecie niebieskim szlakiem około 40 minut, aż dochodzicie do Polany Białej Wody. Jest to naprawdę wyjątkowe miejsce, ze świetnymi widokami na słowackie Tatry. Szlak prowadzi dalej, ale raczej nie warto tam iść. Oczywiście, tylko jeśli chodzi o zdjęcia ślubne w Tatrach.

13. Nosal

Nosal to idealny kompromis na sesję ślubną w górach. Dlaczego? Bo ten niewielki szczyt leży w dosłownie u podnóża Zakopanego. Najlepiej wchodzić zielonym szlakiem od Kuźnic. Wejście na szczyt zajmuje około 30-40 minut i  obfituje w niesamowite widoki m.in. Kozi Wierch, Kościelec, Kasprowy Wierch czy nawet Babią Góre. Łatwy i krótki szlak, gdzie można delikatnie poczuć atmosferę Tatr.

Jaką porę dnia wybrać na plener ślubny w Tatrach?

Za każdym razem jak jesteśmy w górach na sesji ślubnej, to staramy się namówić Was na to, żeby wstać bardzo wcześnie rano i zrobić sesje o wschodzie słońca. Uwierzcie nam, ten wysiłek z pewnością się opłaci (oczywiście jeśli będzie dopisywała nam pogoda), ponieważ wschód słońca nad górami to jedno z piękniejszych zjawisk, jakie możemy zaobserwować.

Równie dobrą porą dnia na zdjęcia ślubne w Tatrach jest zachód słońca. Ze względu na barwę słońca okolice wschodu i zachodu słońca nazywa się w fotografii „złotą godziną” i jest to niewątpliwie najlepszy czas na wykonywanie zdjęć. Niezależnie od tego czy to sesja ślubna w Tatrach, czy gdziekolwiek indziej. Olbrzymim plusem sesji o poranku jest to, że zazwyczaj jesteśmy tam sami, bez turystów.

Sesja ślubna w Tatrach cena, czyli ile kosztuje pozwolenie na fotografowanie w TPN

Niektóre z powyższych miejscówek znajdują się na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego i zgodnie ze swoim regulaminem pobiera za to opłaty. Opłata za sesję w TPN wynosi 150 zł za jeden dzień zdjęciowy. Musicie wypełnić formularz na stronie TPN-u i następnie dostajecie elektroniczne potwierdzenie, które trzeba pokazać (można mieć je na telefonie, lub wydrukować) w razie kontroli. Opłata za zdjęcia w Tatrach nie dotyczy sesji ślubnych w Tatrach słowackich. Tam nadal możecie wykonać sesję całkowicie za darmo.

Na stronie podana jest informacje, że trzeba zgłosić to minimum dwa dni wcześniej, ale z doświadczenia wiemy, że można zrobić to później. Chodzi o to, że w oświadczeniu trzeba zadeklarować, gdzie zamierzacie robić sesję. My lubimy spontaniczne decyzje, więc zawsze zaznaczaliśmy, że chcemy zrobić w różnych miejscach na terenie całego parku TPN, w zależności od pogody.

Opłaty za parking wahają się pomiędzy 20-30 zł za cały dzień. Praktycznie w każdym przypadku nie opłaca się wykupować pojedynczych godzin, tylko od razu lepiej zapłacić za cały dzień. Dla ułatwienia poniżej zamieściliśmy na liście miejsca, gdzie musicie liczyć się z dodatkową opłatą w TPN.

Nasza cena za zdjęcia ślubne w Tatrach zawsze zależy od tego, w jakim terminie i gdzie chcecie mieć swoją sesję. Jeśli spodobały Ci się nasze zdjęcia, napisz do nas, żeby dowiedzieć się więcej.

Gdzie poniesiecie opłatę za sesję ślubną w Tatrach ?

– Rusinowa Polana
– Dolina Pięciu Stawów
– Hala Gąsienicowa
– Kasprowy Wierch
– Krzyżne
– Morskie Oko
– Dolina Chochołowska
– Nosal

Jak się przygotować do pleneru ślubnego w Tatrach?

jak się przygotować do pleneru ślubnego w tatrach
 • Weź ze sobą gotówkę. Może przydać się do opłacenia parkingu lub kupienia czegoś w schronisku. Choć te zazwyczaj umożliwiają płatność kartą.
 • Sprawdź prognozę pogody, ale nie ufaj jej w 100 procentach. Warunki w górach zmieniają się z minuty na minutę, ale warto znać prognozę, szczególnie kiedy zamierzacie wyruszyć na plener ślubny w wyższe partie Tatr.
 • Zadbaj o odpowiednią odzież. Przede wszystkim jeśli zamierzacie wybrać się wyżej, weź ze sobą kurtkę przeciwdeszczową i odpowiednie buty. Uważamy też, że najlepiej wybrać się w góry w zwykłych ubraniach, a w ślubne przebrać się dopiero na miejscu.
 • Zabierz ze sobą jedzenie i picie. Nic gorzej nie męczy jak pozowanie do zdjęć, kiedy burczy w brzuchu i myśli się o jedzeniu. Szczególnie podczas sesji ślubnej w Tatrach, kiedy pokonywanie szlaków sprawia, że jesteście jeszcze bardziej głodni niż normalnie.

Sesja Ślubna w Tatrach – Dla wszystkich, czy tylko dla zapalonych górołazów?

Sesja ślubna w Tatrach jest dla każdego, kto kocha górskie widoki. Jak widzieliście na naszej liście znajdują się miejsca idealne dla zaprawionych w górskich bojach tatromaniaków, jak i dla kogoś, kto niezbyt lubi długie wędrówki. Także nie ważne, czy jesteście zapalonymi górskimi freakami, czy po prostu kochacie górskie widoki, ale niekoniecznie już dłuższe spacery – Plener ślubny w Tatrach jest dla każdego.

Zobacz też:

Marzysz o sesji ślubnej w Tatrach ? Napisz do nas i dowiedz się więcej

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *