Sesja ślubna w Arkadii i nieborowie

Nieborów Arkadia Sesja Ślubna Ani i Marcina

A dziś zapraszam na sesję ślubną w Arkadii i Nieborowie. Miejsce znane chyba każdemu fotografowi ślubnemu z Łodzi i Warszawy. To dwa blisko położone miejsca z cudownymi, pełnymi zieleni ogrodami. Jeden w stylu angielskim, zaś drugi zainspirowany kulturą antyczną. Dwa piękne miejsca, które naprawdę warto znać.

Nieborów Arkadia Sesja Ślubna Ani i Marcina to ich wymarzone miejsca na plener ślubny. Dzięki otwartości i luzie jaki w sobie mieli, udało nam się stworzyć naprawdę ciekawe zdjęcia i przyjemnie spędzić czas. A wszystko to w ciepłe, jesienne popołudnie, gdzie cały ogród i pałac skąpany był w słońcu.

Park romantyczny w Arkadii i ogród pałacu w Nieborowie to jedno z najpopularniejszych miejsc na sesję ślubną dla par z Łodzi czy Warszawy. Idealnie leżąca miejscówka pomiędzy tymi dwoma miastami z bardzo łatwym dojazdem z każdego z nich.

Pałac w Nieborowie sesja ślubna

Umówiliśmy się z Anią i Marcinem, że zaczynamy w Nieborowie. Jest to przepiękny teren pałacowy z olbrzymim, zadbanym ogrodem, stawem oraz oranżerią. Niestety ta ostatnia była tym razem zamknięta. A szkoda, bo byliśmy wcześniej i zdecydowanie warto tam zajrzeć.

Tym razem zrobiliśmy dużo, czadowych zdjęć przy pałacu, na zewnątrz oranżerii i udaliśmy się później do ogrodu.

Pałac w Nieborowie to idealne tło na świetne zdjęcia z pleneru ślubnego. Przede wszystkim polecamy go jednak z zewnątrz. Bo choć jest możliwość robienia zdjęć we wnętrzach, to jest to opcja dodatkowo płatna (cena to 500 zł) i nie jest absolutnie warta tej ceny.

Nieborowski pałac i ogród to idealna propozycja dla tych, co cenią sobie szyk, elegancje i jednocześnie bliski kontakt z naturą.

Arkadia Sesja Ślubna

Po zdjęciach na terenie pałacu w Nieborowie, przenieśliśmy się kilka kilometrów dalej, gdzie znajduje się park romantyczny Arkadia. Dojazd z Nieborowa do Arkadii to zaledwie pięć minut jazdy samochodem, więc zazwyczaj jak tu przyjeżdżamy to pary decydują się na sesję w dwóch miejscach. Wtedy też dostaniecie zniżkę od muzeum. Więcej o cenie sesji ślubnej w Arkadii i Nieborowie powiemy później.

Tłem dla sesji ślubnej w Arkadii jest przepiękna roślinność i olbrzymi staw pokryty nenufarami. Oprócz tego znajdziecie też przepiękną, niespotykaną architekturę. Miejsca, które warto zahaczyć to choćby Łuk Kamienny, czy też Świątynie Diany, gdzie zawsze chętnie fotografujemy pary młode. To miejsce zawsze trochę przypomina nam Cais das Colunas w naszej ukochanej Lizbonie. Też tak tęsknicie za podróżowaniem?

Jednym z najpopularniejszych miejsc w Parku Romantycznym Arkadia jest akwedukt wzorowany na rzymskiej architekturze. Zdjęcia przy nim to must have dla każdego, kto planuje plener ślubny w Arkadii. Jest tam również mała kawiarnia gdzie możecie przystanąć na chwilę na ciepłą kawę i coś na ząb. Idealne miejsce na chwilową przerwę pomiędzy zdjęciami.

Sesję ślubną w Arkadii zakończyliśmy chwilkę przed zachodem słońca, gdzie warunki do fotografowania były już naprawdę wyjątkowe i do kadru co chwila wpadało słońce.

Tuż obok Arkadii i Nieborowa jest również Puszcza Bolimowska, więc jeśli starczy Wam czasu i światła, to można podjechać tam na kilka kadrów.

Nieborów Arkadia Park godziny otwarcia

Godziny otwarcia parku Arkadia i pałacu w Nieborowie różnią się w zależności od pory roku.

  • Od października do marca:
    codziennie pomiędzy 10-17
  • Od kwietnia do września:
    codziennie pomiędzy 10-18

Najlepiej wybrać się tam na plener ślubny w godzinach popołudniowych, kiedy słońce jest już trochę łagodniejsze niż o południu. Oczywiście jeśli jest to pochmurny dzień, to pora dnia nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia.

Arkadia Nieborów – Cena za sesję

Od niedawna Park Arkadia i Pałac w Nieborowie wprowadziły opłaty za możliwość wykonania sesji ślubnej. Aktualny cennik za plener ślubny w Nieborowie i Arkadii najlepiej sprawdzić na stronie muzeum.

Arkadia Nieborów – Informacje praktyczne

Park Romantyczny Arkadia :
Arkadia 87,
99-435 Arkadia

Pałac w Nieborowie:
Nieborów 232
99-416 Nieborów

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *