fbpx

Folwark Ruchenka – wyjątkowe miejsce na wesele

Folwark Ruchenka jest to jedno z topowych miejsce na wesele w całej Polsce. Jeśli jeszcze jego nie znacie, dowiecie się więcej z artykułu. I przede wszystkim zobaczcie zdjęcia. Dajemy słowo – miejscówka jest czaderska!

Spis treści:

  1. Folwark Ruchenka -idealne miejsce na wesele w stodole?
  2. Jak wygląda Folwark Ruchenka?
  3. Folwark Ruchenka – Kto tutaj poczuje się jak ryba w wodzie?
  4. O folwarkach i nowoczesnych stodołach na wesele słów kilka
  5. Sesja w Folwarku Ruchenka
  6. Folwark Ruchenka – Barn House. Najważniejsze Informacje

Folwark Ruchenka -idealne miejsce na wesele w stodole?

Są takie miejsca, które chwytają ze serducho już podczas pierwszego wejrzenia. Są też takie, które robią to jeszcze przed bezpośrednim kontaktem. I Folwark Ruchenka z pewnością właśnie do takich należy. Jeszcze zanim przyjechaliśmy tutaj podejrzewaliśmy, że miejsce przypadnie nam do gustu.

Organizujesz swój ślub i szukasz naprawdę wyjątkowego i oryginalnego miejsca? Masz dosyć tradycyjnych sal weselnych? W Ruchence z pewnością zakochasz się od razu.

Nie jest to jednak miejsce dla każdego, ale o tym powiemy później. Trzeba natomiast przyznać, że drugiego takiego miejsca w Polsce z pewnością nie ma. I jesteśmy pewni, że nikt z Was koło Folwaru Ruchenki nie przejdzie obojętnie.

Jadąc z Warszawy w stronę Ruchnej (ok. 90 km) z kilometra na kilometr czujemy coraz bardziej sielską i swobodną atmosferę. Wokół tylko bezkresne pola i lasy. Totalna sielanka. Aż w końcu – jesteśmy. Ruchenka otwiera przed nami swoje podwoje.

Jak wygląda Folwark Ruchenka?

Kiedy wjeżdża się na teren folwarku od razu czuć otaczający cały teren magiczną aurę. Po prostu wjeżdżasz i czujesz ten vibe, a czas zdaje się płynąć wolno i leniwie.  Dookoła była wszędzie zielona trawa, a  cały teren można było przemierzać drewnianymi alejkami.  

Sama stodoła jest zrobiona w bardzo klimatycznym stylu. 100 % drewna i dobrego designu. Wszystko jest zrobione z dużą dbałością o detale. Olbrzymie wrażanie robią drewniane domki, które służą jako nocleg na gości weselnych. Wyobraźcie sobie, że Wasi goście budzą się rano w pięknym ogrodzie Folwarku i jedyne, co widzą to bezkresne pola i lasy. Jak dla nas bomba!

A pomyśleć, że Folwark Ruchenka miał w ogóle nie powstać jako stodoła na wesele. Jego właściciele Lena i Marcin odziedziczyli ten teren po dziadkach. Zaczęli odświeżać teren Folwarku z myślą o tym, żeby zorganizować tam swój ślub. Kiedy jednak pokazali zdjęcia w internecie okazało się, że jest bardzo dużo ludzi chcących zrobić alternatywne wesele w nowoczesnej stodole.

Folwark Ruchenka to nie jest kolejna zwykła sala weselna. To jest wyjątkowe miejsce z duszą.  

Aż trudno uwierzyć, że w tym cudownym miejscu podczas wojny był niemiecki posterunek. Teraz to miejsce to jedna wielka strefa chilloutu, pełna leżaków, hamaków i zieleni. Aha i jest jeszcze wielka odjechana Bania, ogrzewana od dołu ogniskiem.

panna młoda w folwarku
folwark ruchenka

Folwark Ruchenka –  Kto tutaj poczuje się jak ryba w wodzie?

Tak jak pisaliśmy, Ruchenka to nie jest miejsce dla każdego. Nie jest to z pewnością miejsce dla kogoś kto chce zorganizować imprezę w stylu Wielkiego Gatsby’ego czy też eleganckie wesele w stylu glamour (jak np. w Czarnym Stawie). Natomiast jeżeli gustujesz w klimatach slow wedding, wesel rustykalnych lub boho to zakochasz się w tym miejscu bez pamięci.

Każdy kto szuka alternatywy dla domu weselnego czy tradycyjnej sali weselnej powinien zapoznać się z klimatem jaki panuje w Folwarku Ruchence. Wesele w takim miejscu jest idealne dla kogoś, kto ceni sobie życie zgodnie z naturą jak i również ekologiczne podejście do życia. A o takim, możemy przeczytać na stronie internetowej Folwarku.

Mieliśmy podczas sesji przyjemność porozmawiania z właścicielem Marcinem. Chwila rozmowy, a już mieliśmy ochotę zostać tam na wieczór przy winie i prowadzić długie rozmowy. Widać, że to miejsce jest prowadzone z niesamowitą pasją i wyczuciem.

Jeśli chcecie zorganizować wesele bez spiny i na luzie to poczujecie się tutaj jak u siebie.

O folwarkach i nowoczesnych stodołach na wesele słów kilka

Folwarki ostatnio przeżywają swoją drugą młodość. Świetnie odrestaurowane, klimatyczne miejsca są rozsiane po całej Polsce i cieszą się w ostatnich latach niebywałą popularnością. Miejsca takie jak Folwark Ruchenka czy wrzucony ostatnio na naszego bloga Stary Folwark Tworzyjanki to świetny wybór dla kogoś kto nie lubi chodzić utartymi szlakami.

Być może moda na wesela w stodołach kiedyś przeminie. Mimo wszystko myślę, że Folwark Ruchenka to więcej niż zwykłe miejsce na wesele. To miejsce ponadczasowa, które przyciąga do siebie przede wszystkim atmosferą i unikalnym klimatem.

Jak sami właściciele Folwarku piszą na stronie: „Lubimy ludzi, spotkania i długie rozmowy”  I widać po naszym pierwszym spotkaniu z Marcinem, że nie są to puste słowa. Jeśli tak jak i my moglibyście się podpisać pod tym stwierdzeniem, to możecie być pewni, że wybierając Folwark Ruchenka na swoje wesele nie będziecie żałować.

Sesja w Folwarku Ruchenka

Wesele Jagody i Michała miało odbyć się właśnie tutaj. Niestety covid- 19 także i im pokrzyżował plany. Ich wesele odbyło się jednak w innym miejscu i to już wkrótce będziecie mogli u nas na blogu zobaczyć. Dobra zabawa, świetni goście i ogrom uczuć  – gwarantujemy Wam, że będzie co oglądać.

Folwark Ruchenka jest miejscem gdzie zdjęcia robią się praktycznie same. Piękne otoczenie, swobodna atmosfera, ten duch wolności oraz leniwie płynący czas spowodowało, że nikomu z nas nie chciało się stamtąd ruszać. Można by tak godzinami wałęsać się drewnianymi alejkami i czuć w powietrzu świeże powietrze.

Folwark Ruchenka – jeśli planujesz wesele w stodole koniecznie zobacz to miejsce !

Folwark Ruchenka – Barn House. Najważniejsze informacje

AdresRuchna 185, 07-100 Ruchna
Telefon600 668 998
Ile osób: Max 140 osób. 100 osób – optymalnie
Baza noclegowa: Na miejscu jest około 50 miejsc, a resztę zapotrzebowania bez problemu pokryją sąsiedzi folwarku Ruchenka.
Jak rodzaj wesela pasuje : slow wedding, zero waste, boho, wesela rustykalne, vintage
Jaki rodzaj wesele nie pasuje: tradycyjny, klasyczny,  glamour, art deco, industrialny
folwarkruchenka.pl

Największe plusy:

+ olbrzymia przestrzeń
+ wyjątkowy, niepowtarzalny klimat tego miejsca
+ bardzo kontaktowi i sympatyczni właściciele
+ jedno z najpopularniejszych miejsc w Polsce
+ unikalny design

Zobacz też inne artykuły :

Organizujesz ślub w Ruchence ? Spodobały Ci się nasze zdjęcia ślubne ?
Napisz do nas już dziś i zapytaj o swój termin !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *