fbpx

Sesja ciążowa

sesja ciążowa

Zachowaj najpiękniejsze chwile

Kobiecość, delikatność, piękno i miłość – to coś, co najczęściej widać na fotografiach ciążowych.

Przyszłe mamy, które w swoim ciele noszą maleństwo emanują pięknem i kobiecością. To jest wyjątkowy czas, kiedy można poczuć jeszcze mocniej kobiecość i nierozerwalną więź z maleństwem. Bo choć okres ciąży trwa zaledwie 9 miesięcy, to wspomina się go do końca życia.

Jako fotografka pomogę Ci stworzyć wyjątkową pamiątkę z sesji brzuszkowej.  Fotografię ciążową wykonuję w Łodzi i okolicach. Sesję w Łodzi możemy zorganizować w plenerze lub w studio.

Dlaczego warto zrobić sesję ciążową?

Dziewięć miesięcy noszenia maluszka w sobie minie dużo szybciej niż Wam się wydaje. Zdjęcia ciążowe będą świetną pamiątką po tym krótkim, ale jakże intensywnym i ważnym czasie. Dzięki sesji ciążowej będziesz mogła w każdej chwili przypomnieć sobie to niesamowite uczucie, jakie jest podczas noszenia dziecka w sobie.

Zdjęcia z sesji brzuszkowej to także wspaniała okazja do tego, żeby oprawić je w ramkę i powiesić na ścianie, czy postawić na kominku.

Kiedy najlepiej zrobić sesję ciążową?

Najlepiej zrobić sesję ciążową pomiędzy szóstym a ósmym miesiącem ciąży, w zależności od tego jak się czujesz i jak krągły i widoczny jest twój brzuszek. Oczywiście każda kobieta najlepiej wie, kiedy czuje się odpowiednio i kiedy ma ochotę na zdjęcia ciążowe. Z doświadczenia jednak wiemy (tak! Jesteśmy rodzicami uroczego Stasia!), że nie warto czekać na sesję ciążową do ostatniej chwili. Często jest tak, że Wasz maluszek będzie miał ochotę przyjść na świat chwilkę wcześniej. Poza tym na samym końcu ciąży, będziecie już bardziej skupione na porodzie niż na robieniu zdjęć ciążowych.

Podsumowując, najlepszy okres na wykonanie sesji ciążowej jest pomiędzy 6. a 8. miesiącem ciąży.

W jakim stylu są moje sesje ciążowe?

Moje zdjęcia z sesji brzuszkowej są przede wszystkim autentyczne i naturalne. Uciekam od sztucznego pozowania czy sztywnej atmosfery. Moje sesje ciążowe są w stylu lifestylowym. Dbam o to, żebyś czuła się dobrze podczas zdjęć i wspominała sesję jako przyjemne i miłe doświadczenie. Również Twój partner będzie czuł się u mnie na sesji jak podczas spaceru ze znajomymi. Mój styl robienia sesji ciążowej powoduje, że nawet osoby, które stronią od zdjęć, zapominają o tym, że pozują przed aparatem.

Jak przygotować się do sesji brzuszkowej?

Jako że zajmuję się fotografią ciążową od kilku dobrych lat, zawsze staram się doradzić przyszłym mamom, jak mają przygotować się do sesji ciążowej. W poniższych akapitach znajdziecie odpowiedź na najczęstsze pytania dotyczące sesji brzuszkowej. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej, napisz do mnie.

Kiedy zrobić sesję ciążową?

Wybierz termin dogodny dla Was. Najlepiej sesję ciążowe jak i wszystkie inne zdjęcia robić w tzw. złotej godzinie. Nie każdy lubi wstawać wcześnie rano, więc najczęściej umawiamy się na godziny popołudniowe. Jeśli jednak jesteś rannym ptaszkiem, to my jak zawsze jesteśmy chętni na wschód słońca. Planując idealną porę dla siebie na sesję brzuszkową, zdaj się na swój organizm i umów się wtedy, kiedy czujesz się najlepiej i najatrakcyjniej.

Sukienka do sesji ciążowej, a może coś innego? Jak ubrać się na sesję brzuszkową?

Jak ubrać się na sesję ciążową? To pytanie pada praktycznie za każdym razem, kiedy umawiamy się na zdjęcia przyszłej mamy. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. To nie tak, że koniecznie musisz mieć na sobie suknie do sesji ciążowych czy zrobić sesję ciążową w bieliźnie.

Dobierz swój ubiór tak, abyś po pierwsze czuła się w nim dobrze i swobodnie, a po drugie, żeby pasował do koncepcji zaplanowanej sesji brzuszkowej. Ważne, żeby styl ubioru był spójny i dopasowany do partnera. A właściwe to partner powinien dopasować się do Ciebie, bo to w końcu ty i twój brzuszek będzie najważniejszy podczas zdjęć ciążowych.

Warto też pamiętać o tym, żeby na sesję ciążową przygotować kilka różnych wariantów ubrań.

Gdzie kupić odzież ciążową? Poniżej kilka przykładowych miejsc:

https://misimi/pl/odziez-ciazowa-lodz/
https://milkandlove.pl/sukienki-ciazowe/

Weź coś do jedzenia

Głód jest odwiecznym wrogiem sesji ciążowej, czy jakiejkolwiek sesji zdjęciowej. Kiedy jesteś głodna (szczególnie będąc w ciąży!) przestajesz myśleć o zdjęciach i zastanawiasz się, kiedy wreszcie będziesz mogła coś zjeść. Dlatego też pamiętaj o tym, żeby zawsze wziąć ze sobą swoją ulubioną, ciążową przekąskę. Nie zapomnij też wziąć ze sobą butelkę wody, czy coś innego do picia.

Gdzie zrobić sesję ciążową?

Tak jak pisaliśmy wcześniej, nasze sesję ciążowe robimy w sposób autentyczny w luźnej i swobodniej atmosferze. Dlatego też raczej nie uświadczysz u nas raczej sztywnych i sztucznych sesji ciążowych w studio. Nasze zdjęcia ciążowe mają charakter lifestylowy, więc stawiamy na dużo bardziej naturalne i bliższe Wam miejsca. Sesję ciążowe wykonujemy najczęściej w Łodzi i Warszawie.

 • SESJA CIĄŻOWA W PLENERZE
  Tutaj pomysłów na sesje ciążową jest naprawdę dużo. Można zrobić sesję w miejskim stylu, lub zupełnie odwrotnie w naturze (np.na polu lawendy,w lesie, nad jeziorem, na łące itp.)
 • SESJA CIĄŻOWA W DOMU
  W swoim domu czujecie się swobodnie i zdjęcia z tego miejsca będą najbardziej naturalne. W tle będzie Wasz pokój, ściana ze zdjęciami czy wasze łóżko. Dlatego bardzo chętnie wykonujemy zdjęcia właśnie u was w domu. Sesja ciążowa w domu gwarantuje luźną atmosferę i autentyczne, pozbawione sztuczności zdjęcia. Bardzo często też łączymy sesję w dmomu z plenerem.
 • SESJA CIĄŻOWA W APARTAMENCIE/ LOFTACH
  Taka sesja brzuszkowa będzie świetną alternatywą dla nieco sztywnej i sztucznej (naszym zdaniem)  sesji ciążowej w studio.  Zależy nam na lifestylowym i autentycznym charakterze zdjęć. Lofty i apartamenty można często wynająć na sesję zdjęciową w niewielkich cenach, a ich aranżacja i design pozwoli zrobić nam zdjęcia w wyjątkowych okolicznościach.

Oprócz Łodzi chętnie też wykonujemy sesję ciążową w całym województwie łódzkim, Warszawie, Wrocławiu oraz Kaliszu.

5 najciekawszych miejsc w Łodzi na zdjęcia ciążowe

Tak jak pisaliśmy wcześniej, nasze sesję ciążowe robimy w sposób autentyczny w luźnej i swobodnej atmosferze. Dlatego też raczej nie uświadczysz u nas raczej sztywnych i sztucznych sesji ciążowych w studio. Nasze zdjęcia ciążowe mają charakter lifestylowy, więc stawiamy na dużo bardziej naturalne i bliższe Wam miejsca. Sesję ciążowe wykonujemy najczęściej w Łodzi i Warszawie.

Poniżej zostawiamy dla Was kilka miejsc gdzie robimy zarówno zdjęcia ślubne jak i ciążowe

 • UROCZYSKO LUBLINEK
 • LAS ŁAGIEWNICKI I PARK KRAJOBRAZOWY WZNIESIEŃ ŁÓDZKICH
 • ŁÓDZKI OGRÓD BOTANICZNY
 • LOFTOWE WNĘTRZA
 • MŁYNEK TUSZYN
 • MIASTO

Oprócz Łodzi chętnie też wybieramy się na sesję ciążową w całym województwie łódzkim, do Warszawy, Wrocławia oraz Kalisza.

Ile kosztuje sesja ciążowa / brzuszkowa?

20 oryginalnych, w pełni obrobionych zdjęć
1 lokalizacja
dojazd do 40km od Łodzi
czas trwania – 1h

cena – 400 zł

40 oryginalnych, w pełni obrobionych zdjęć
2 lokalizacje w odległości nie większej niż 10 km
dojazd do 40km od Łodzi
czas trwania – 2-3h

cena – 600 zł

Fotografia ciążowa Łódź / Warszawa

Wracaj do cudownego okresu ciąży kiedy tylko masz na to ochotę. Napisz do mnie i umów się na wyjątkową i nietuzinkową sesję ciążową!